Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.10.2012 - mistrovské utkání E2003: ČAFC - Tempo 12:23 (5:12+7:11)

28. 10. 2012

28.10.2012 - mistrovské utkání E2003: ČAFC - Tempo 12:23 (5:12+7:11)

Kdy: neděle 28.10.2012 od 16:00 hod

Kde: ČAFC

Sraz: 15:15

Nominace:

Capoušek, Krysta, Líbal, Novotný, Schöbl, Veselý, Hlaváček, Přech, Navrátil

 

20121028_172202_tempo.jpg(28.10.2012) V utkání s Tempem to bylo 3/4 výsledkově (nikoli herně) poměrně vyrovnané, v závěru jsme se bohužel trochu složili...

 

Tým ČAFC - Tempo ... 5:12 (0:4+2:0+2:2+1:6)

 

1.třetina ... 0:4

Začátek zápasu jsme vůbec nechytili pohybem a důrazem. Nejprve Kuba příliš dlouho otálel s odkopem míče před Karlem do bezpečí, poté jsme chybovali při výjezdu brankáře, do třetice se Petr při naší rozehrávce nechal předskočit obráncem soupeře a počtvrté nás kluci z Tempa vytrestali gólem po české uličce z jejich pravé strany. Tempu pomáhal vydatně s rozehrávkou jejich brankář a nám se ho po několika vydařených odzbrojení nepodařilo potrestat gólem do prázdné ani z půlky a posléze ani z velkého vápna. Co chceme víc?

Branky: xxx

 

2.třetina ... 2:0

Ve druhé čtrtině kluci sami pochopili, že pokud nechtějí po zbytek zápasu dělat Tempu kompars, musí na nasazení výrazně přidat, což taky udělali a bylo to znát. Čtvrtinu jsme vyhráli a snížili na 2:4. Nejprve skluzem na zadní tyči dorážel míč do sítě Jarda, poté při odkryté obraně soupeře vracející se obránce zleva přeloboval Petr. Nutno uznat, že soupeř měl v této části hry i přes vyvinutý tlak střeleckou smůlu a několikrát nás zachránili od branky naše tyče.

Branky: Jára,  Petr

 

3.třetina ... 2:2

Asi nejpovedenější část naší hry. V jednu chvíli jsme stáhli na rozdíl jediné branky. Nejprve úřadoval soupeř, když po přečíslení se najednou středem hřiště hnal na Karla osamocený tempák. Kája zůstal jak přimrazený na základní čáře a tak to nešlo nedat. Potom ale Martin vytrestal vybíhajícího brankáře mazáckým lobem z půlky hřiště, pak ho znovu potrestal za vybíhání střelou po zemi zdálky do prázdné Jarda a bylo to 4:5. V tuto chvíli srovnat, tak myslím, že by soupeř už začal být nervózní a z toho možná dělat i nějaké další chyby, ale bohužel se mu podařilo zvýšit na 4:6.

Branky:

 

4.třetina ... 1:6

Vytvořili jsme dvě chyby v obraně a soupeř zvýšil už na 4:8, poté ještě Tomaso snížil na 5:8, ale když soupeř vzápětí opět zvýšil na 5:9, hodili už kluci ručník do ringu a nechali si dát ještě další tři góly na konečných vzhledem k průběhu zápasu poměrně krutých 5:12.

Branky: Tomaso

 

Silné stránky hry Tempa už poměrně velmi dobře známe a tak jsme na ně kluky předem upozornili. Něco z toho kluci zvládli do koncepce své hry zapracovat, něco méně. Říkali jsme jim, že kluci z Tempa jsou rychlí a technicky vyspělí a že s nimi musí být v pohybu. Jak už bylo zmníněno, to kluci pochopili, i když až po odehrané 1. čtvrtině. Dále jsme kluky připravovali na to, že brankář Tempa bude vyjíždět a že ho mají na půlce napadat. To jsme sice dělali, ale měl ho napadat vždy jeden z útočníků a nikoli až záložník za cenu rezignace na bránění svého hráče. Tohle jsme také ve 2. a 3. čtvrtině zlepšili. Z odebraných balónů se nám začalo dařit dělat protiútoky či zakončovat do prázdné, těch netrefených prázdných branek bylo ale příliš. Pak jsme klukům radili, aby při útoku soupeře zůstávali do poslední chvíle u svého hráče a nesnažili se hned zaskočit za svého spoluhráče hned poté, co mu jeho hráč utekl. Tím nabízíme soupeři možnost přihrávky na námi uvolněného útočníka a je zle. To přesně jsme bohužel často dělali. Mírné zlepšení, i když stále značnou rezervu máme ve své rozehrávce. Na přihrávku či narážečku s brankářem se lépe stavěli obránci, pro narážečku si chodil záložník, jen ten náš útok zůstával při rozehrávce pasivně stát. Chce to buď si chodit proti míči pro přihrávku po zemi anebo od obránce v rozhodný moment odskočit a jít si pro přetažený centr nebo českou uličku za obranu. Nic z toho jsem ale v útoku při naší rozehrávce bohužel nezaznamenal. Také Karel si ne vždy vybral ideálního adresáta pro rozehrávku, často byla k rozehrávce volná levá strana obrany, a přesto šel míč na obsazenější stranu, někdy na záložníka, ale už na příliš krátko, také byla kolikrát možnost dlouhé rozehrávky středem na zabíhajícího útočníka, to by ale také nějaký útočník musel do té uličky vystartovat a to se, jak už bylo řečeno, nedělo. Jinak ale opět velmi dobré brankářské zákroky na střely vzduchem. Závěrem objektivně vzato Tempo bylo fotbalovější a na práci s míčem a odstranění uvedených i neuvedených koncepčních rezerv musíme tvrdě zapracovat. Přesto za nasazení minimálně ve 2. a 3. čtvrtině klukům dík.

Snad ještě poznámka k povzbuzování některých rodičů - kritické výroky k výkonům hráčů a herní pokyny od rodičů v průběhu hry na hřiště nepatří a sami kluci si na to o přestávce stěžovali.  Důrazně žádáme rodiče, aby se toho příště v zájmu svých dětí vyvarovali. Jsou z toho pod nepříjemným a zcela zbytečným tlakem. Dost na tom, že někdy souběžně dostávají pokyny od trenérů z obou stran hřiště, v tomto případě aspoň víme, že shodné.

Dbejte prosím, aby kluci nosili pro rozcvičení před zápasem s sebou míč.

 

Tým ČAFC