Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.1.2013 přípravné utkání - Háje

20. 1. 2013

20.1.2013 přípravné utkání (Háje 03 + Háje 02)

Kdy: neděle 20.1.2013 (13 - 15)

Kde: Na Třebešíně 3215/1, MAPA ZDE...

Sraz : 12:30

Nominace:

Campara, Kec, Líbal, Navrátil, Novotný, Ryšavý, Cilento, Schöbl, Capoušek, Škop

 

V přáteláku s Hájema 03 a 02 jsme jeden zápas vyhráli a jeden prohráli, ale o to dnes vůbec nešlo.

Sestava: V bráně Karel, 1. skupina: David, Petr N., Vojta, Tonda; 2. skupina: Kryštof, Lori, Dan, JardaVýsledek:

ČAFC - Háje 03 cca 4:7

ČAFC - Háje 02 cca 7:3Góly: Jak bylo již napsáno v úvodu, výsledek, počet gólů a střelci nebylo to, co bylo pro tento přípravný zápas nějak podstatné. První náš gól dal David, jednou se určitě trefil Tonda, několikrát Lori, něco dal i Jarda, na koho jsem zapomněl, tomu se omlouvám.

Motivace: Chtěl jsem, aby se kluci snažili co nejdéle udržet míč bez odevzdání soupeři a avizoval jsem, že budu evidovat počet úspěšných a neúspěšných dotyků s míčem každého hráče. Během zápasu jsem ale zjistil, že už bych nestihl nic jiného. Vzhledem k tomu, že bylo ještě potřeba kluky koučovat a nebyl rozhodčí, byla nakonec moje evidence značně děravá.Přesto z toho vyplynulo to,že alespoň 50% úspěšnost zákroků má možná David, Kryštof a Dan(největší úspěšnost měl sice Karel, ale to je u brankáře předpoklad, Jardu v zájmu objektivity nehodnotím), ostatní o něco, někteří dokonce výrazně nižší, až zoufale malou . Na druhou stranu je to důvod, proč mají tyto zápasy smysl.

Hodnocení: Podmínky byly pro kluky trochu nezvyk, po dlouhé době hráli na parketách, poprvé hráli s lehkým, chlupatým míčem na sálovou kopanou. První gól jsme sice dali my, pak jsme se ale gólově trápili, když jsme měli s lehkým míčem problém s proměňováním šancí. Skupina č. 2 tuto skutečnost chtěla za každou cenu zlomit, hrála aktivně, ale paradoxně při její hrací době jsme dostávali od soupeře nejvíc gólů, a to z protiútoků. Soupeř jako obvykle s proměňováním ložených šancí náš problém neměl. Víc než na výsledek jsme se ale soustředili na to, aby naše poziční hra konečně dostala nějaký řád. Zkoušeli jsme zapojování brankáře do hry, zkoušeli jsme vypilovat brankářovu rozehrávku s obránci. Když už konečně začali obránci roztahovat hru a Karel získal potřebné sebevědomí vyjet s míčem mezi obránci, když k tomu měl možnost, dali jsme během 2 minut 3 góly a snížili významně do té doby nepříznivé skóre. Háje 02 se ukázaly být o něco lehčím soupeřem, který nám nedělal velké
problémy. Navíc jsme je přesvědčili vyměnit plyšák za normální míč. Skóre se nám podařilo výrazně zvýšit poté, co se nám podařilo přesvědčit Jardu volit místo věčné střelby do brankáře raději přihrávku na lépe postaveného spoluhráče.

Závěr: Přátelák považuji za velmi užitečný a čím více podobných v brzké době sehrajeme, tím pro kluky lépe. Příště by bylo fajn ještě v nácviku rozehrávky vypilovat souhru mezi obránci/útočníky či brankářem/útočníky. Pokud Karel vyjel samostatně z brány, útočníci na to nebyli většinou připraveni a nepomáhali uvolněním se včas do správného směru.

Tým ČAFC (JN)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář